Podróże astralne: pierwsze kroki w astralu

Podróże astralne: Pierwsze kroki w astralu

W sieci krąży wiele metod opisujących samo wyjście z ciała, lecz niewiele jest instrukcji mówiących jak sobie radzić poza ciałem. Ogólne opisy i mętne wyjaśnienia nie pasują do praktycznej formy doświadczenia jakim bezwzględnie są podróże astralne. Jeśli pierwsze próby opuszczenia ciała masz jeszcze przed sobą, ten artykuł może być dla Ciebie pomocny.

Udało się, i…

Stało się. Jesteś poza ciałem, unosisz się w pokoju, gdzie rozpocząłeś podróż. Pewnie o tym nie wiesz, bo jedyne, co widzisz, to tylko ciemna pustka – czerń, która ma głębię i żadnych granic. Twoja percepcja pozwala Ci na odczuwanie najprostszych bodźców, więc nadal nie widzisz. Unosisz się w tym bezmiarze czując się niesamowicie lekko. Nie jest to takie odczucie jakie zwykle mamy myśląc, że jesteśmy lżejsi. To jest bardziej dogłębne, przenikające całego Ciebie, wprowadza w naturalny stan radości. Odczuwasz go, bo czujesz się wolny, nieskrępowany ciężką materią ciała fizycznego.

Myśl budzi w Tobie natychmiastową reakcję. Jeśli wyszedłeś całkowicie i proces eksterioryzacji został dokonany, to nie będziesz czuł się jak na uwięzi, przyczepiony do ciała. Nie będziesz też czuł, że ciało próbuje Cię wrócić (wtedy świadomość przepływa od jednego ciała do drugiego i masz odbiór z obu na raz). Będąc wolnym każda myśl porusza Twym ciałem niczym niewidzialna siła, która porywa w danym kierunku. Tak jak długo trwa koncentracja na jednej myśli tak długo trwa ciągnięcie. W chwili, gdy myśl umyka zatrzymujesz się. Bywa, że zbyt mocna myśl porywa zbyt mocno i instynktownie umysł żąda powrotu do ciała. Jeśli nie umiesz tego opanować, Twoje podróże astralne zakończą się szybkimi powrotami i wyrzutami do samego siebie. Dlatego tak ważna jest kontrola nad tym, co myślisz, a pomaga w tym m.in. medytacja.

Podróże astralne i widzenie w „ciemnościach”

Jeśli wyrazisz pragnienie widzenia tego, co wokół Ciebie prawdopodobnie zaczniesz dostrzegać niewyraźne kontury lub jakbyś patrzył w półmroku (wszystko będzie ledwo, co oświetlone wyłaniać się z cienia). Jeśli mimo to nie widzisz, będzie to oznaczać, że ciało astralne nie jest jeszcze na to przygotowane i przez kilka najbliższych wyjść nie zobaczysz za wiele. Pełna zdolność widzenia daje Ci spojrzenie w przestrzeń jasno oświetloną, choć nie będzie żadnego konkretnego źródła światła.

Wszystko, to co zobaczysz nie będzie jednak materialnym światem, gdyż nie posiadasz już fizycznych narządów wzroku. Będzie to Strefa Przejściowa – plan najbardziej podobny do fizycznego świata, a jednak posiadający własną specyfikę. Obrazy będą przejściami, lustra będą wykrzywiać przestrzeń, pomieszczenia mogą być innych rozmiarów, a ilość drzwi większa niż w rzeczywistości. Za oknem napotkasz przedziwne widoki, chmury będą żywymi obiektami, fauna i flora będzie wyglądać inaczej.

oobe podróże astralne ezoteryka

Myśli = działanie

Musisz pamiętać, że w przestrzeni astralnej i jakiejkolwiek wyższej poruszasz się wyłącznie za pomocą myśli. Nawet jeśli wydaje Ci się, że wpierw pojawia się emocja, to zawsze na wskutek myśli. Chcesz podlecieć do okna – wyraź takie pragnienie, ale niezbyt intensywnie. Mocne skupienie na tym, co pragniesz powoduje natychmiastową reakcję i przyspieszenie do (prawdopodobnie) prędkości światła. Jest to ciężkie do zrozumienia, gdyż przez cały czas używamy ciała fizycznego i istniejący opór materii jest dla ludzi przyjęty. Dlatego odruchowo próbujesz wydać rozkaz i poruszyć ciałem. To zwykle kończy się pociągnięciem do ciała fizycznego.

Gdy podróżujesz dłużej niż kilkanaście minut przygotuj się na wezwanie ciała, które podczas projekcji astralnej pobudza intensywnie procesy oczyszczania, przez co po powrocie możesz zastać pełny pęcherz lub pragnienie. Wychodzenie poza ciało nie jest zupełne, gdyż takie następuje tylko podczas śmierci ciała fizycznego. To raczej świadomość przenosi swą uwagę na wyższy poziom umożliwiając Tobie podróż na innym poziomie gęstości. Pewna jej część zostaje jednak w pozostałych ciałach nadzorując ich procesy życiowe.

Co robić po wyjściu z ciała?

Pierwsze podróże astralne to nie czas na wychodzenie poza przestrzeń Twojego pokoju. Przede wszystkim ze względów bezpieczeństwa i małego obeznania w przestrzeni astralnej. Powodem tego jest fakt, że możesz zaplątać się w przestrzeni jeśli wejdziesz w przejście, które nie istnieje fizycznie – nadprogramowe drzwi, korytarze czy też schody. Tutaj brak doświadczenia w zakresie poruszania się i określania pozycji może spowodować zagubienie i panikę. Astral to nie świat wyidealizowany, lecz tylko świat z inną gęstością niż fizyczny stan materii. Istnieją w nim zagrożenia, niebezpieczne istoty i formy mogące nas obezwładnić. Zachowując ostrożność i rozsądek unikniemy większości niebezpieczeństw – także nie ma co demonizować tych możliwości i straszyć nimi początkujących. Brak kontroli nad myślami i emocjami spowoduje, że szybko zdarzą się nam nieprzyjemne spotkania.

Będąc w pokoju ćwicz podróżowanie poprzez odpowiednie ukierunkowanie myśli i jej siły. Jeśli chcesz się czegoś dowiedzieć lub z kimś spotkać wyraź pragnienie tak, aby pojawiło się u Ciebie – inaczej to Ty przeniesiesz się w dane miejsce. Myśl delikatna, nie zasilona emocjami będzie wieść Cię z delikatnym pociągnięciem, co umożliwi Ci całkiem szybkie podróżowanie, porównywalne szybkością do jazdy na rowerze. Uwaga – silna myśl może spowodować, że wystrzelisz do przodu niczym pocisk i świat zacznie rozmazywać się lub ciągnąć niczym scena w filmie, gdy trwa skok w nad przestrzeń. Istnieje wtedy spore ryzyko, że przejdziesz w poziomy wyższe, lecz tym samym zgubisz Sferę Przejściową. Większość Astralu nie zawiera w sobie zbyt wielu miejsc podobnych do świata fizycznego, co może powodować silny dyskomfort u początkującego oobenauty.

Podróże astralne i spotkania z istotami/bytami

Poznając specyfikę poruszania się po Astralu warto też postawić na opanowanie kilku trików związanych z energią. Utworzenie osłony czy oświetlenie pokoju bądź jego oczyszczenie będzie podstawą, która pomoże Ci w późniejszych wyjściach i uchroni przed nieprzyjemnymi spotkaniami z dziczą astralną. Walka z nimi nie polega jednak na machaniu mieczem czy strzelaniem z łuku – jest to tylko i wyłącznie pojedynek woli, a cała reszta (światła, eksplozje, dźwięki) są tylko efektami ubocznymi charakterystycznymi dla osób nieobeznanych jak wygląda prawdziwy pojedynek.

Do istot inteligentnych podchodź ostrożnie nawet jeśli wydają się one uosobione pozytywnie. Dzicz astralna najczęściej ma postać związaną z formami zwierzęcymi i jako ta o słabszej inteligencji będzie dawać znać wprost o swoich zamiarach (choć nie zawsze). Natomiast istota posiadająca samoświadomość może pokazać się z lepszej strony, aby wzbudzić zaufanie. Przestrzegam przed poddawaniu się wpływom posiadającym wiele mistycznych symboli oraz świateł – to, co wygląda tak ładnie może oznaczać pokusę, gdyż świat astralny czyni z pragnień żywe obiekty.

Na jakiekolwiek problemy reaguj powrotem do ciała, gdyż walka jest ostatecznością – szczególnie, gdy przeciwnik lepiej od Ciebie orientuję się w przestrzeni, gdyż ta jest planem, w którym żyje od początku. Wzywanie o pomoc do Opiekuna czy archaniołów pomaga wtedy, gdy naprawdę w to wierzymy lub jest czas na reakcję. W każdym innym przypadku uciekaj.

Podsumujmy

Uspokoję Cię. To, że nie widzisz ciała lub dostrzegasz je jako przezroczyste nie jest niczym dziwnym (w końcu jesteś w świecie niefizycznym). Mimo to powrót do niego jest jak najbardziej możliwy. Czasami tylko następuje krótkie zawieszenie i wydaje się, że nie dasz rady. Wtedy wyczuj połączenie z ciałem i pociągnij za nie, a skręci się w sobie i pociągnie do siebie.

Ciało jest jednostką, którą bardzo ciężko naruszyć przez negatywnie nastawione siły. Ucieczka do niego powoduje, że stajesz się odporny na większość ich ataków. Opętanie ciała, gdy sam jesteś w Astralu nie jest możliwe w takim rozumieniu jakim większość pojmuje. Byt może przykleić się do aury bądź ciała, lecz nie może wniknąć w głąb i przejąć kontrolę nad sterowaniem – a to wszystko dlatego, że nie cała świadomość przenosi się do ciała astralnego.

 

Czy kiedykolwiek próbowałeś podróży poza ciało? Podziel się z nami swoimi doświadczeniami.